Pastoračné projekty

Autor: Super User

V Pastoračnom programe sme charakterizovali našu školu dvojicami termínov miesto a nástroj, subjekt a objekt. Táto vízia je základom pre vznik a realizáciu jednotlivých pastoračných projektov. Prinášame ich krátku charakteristiku, podrobnejší popis, vrátane fotografií, prezentácií a metodického materiálu, je dostupný na podstránkach sekcie Duchovný program.

Triedne obnovy - Obnova sa zvyčajne koná v dopoludňajších hodinách počas vyučovania v pastoračnom centre N3 farnosti Žilina mesto. Téma i forma sú prispôsobené veku detí. Obnova je určená celej triede, zúčastňujú sa jej deti spolu s triednym učiteľom. Pre vyššie ročníky je súčasťou aj vysluhovanie sviatosti zmierenia a spoločné slávenie svätej omše. (Čítať ďalej...)
Duchovné obnovy pedagógov - Školský rok otvárame trojdňovou duchovnou obnovou. V spoločnom stretnutí s Pánom a aj vo vzájomných stretnutiach hľadáme orientáciu i silu pre novú etapu svojej práce. Okrem toho sa stretáme raz mesačne na kratšej obnove, zvyčajne v popoludňajších hodinách. (Čítať ďalej...)
Duchovné obnovy nepedagogických zamestnancov - Zamestnanci vstupujú do nového školského roku celodennou duchovnou obnovou (súčasť trojdňovej obnovy pedagógov). Okrem toho sa stretávame na kratšej obnove vo vianočnom a pôstnom období. Súčasťou je katechéza, spoločná modlitba a slávenie eucharistie. (Čítať ďalej...)
Kurz Cesta viery – Kurz uvedenia detí do života kresťanského spoločenstva je určený pre žiakov tretích ročníkov a ich rodičov. Zahŕňa prípravu na krst, eucharistiu a sviatosť zmierenia. (Čítať ďalej...)