Triedni patróni

Autor: K. Križňanová

Už viac rokov je na našej škole tradícia, že každá trieda na druhom stupni si volí svojho triedneho svätého patróna, jedného alebo aj dvoch. Svojich nebeských patrónov prosia o príhovor, slávia ich sviatky a hlavne sa snažia, čo najviac ku nim pripodobniť.
Spoznávajú ich životopisy, čím boli výnimoční, aké to boli osobnosti a tiež aj prečo sa vlastne stali svätými. Veľakrát prichádzame spoločne na to, že stať sa svätým je celkom jednoduché – aspoň podľa sv. Jána Bosca. Stačí len chcieť stať sa svätým – milovať Pána Boha, plniť si svoje povinnosti doma i v škole a byť veselý.

Deti z prvého stupňa si spoločne s pani učiteľkami zvolili za svoju patrónku sv. Terezku z Lisieux. Skúste sa ich spýtať, či poslúchajú ako Terezka. Svätí patróni detí z druhého stupňa:

• 5.A – sv. Ján Bosco (sviatok 31. január)
  • 5.B – sv. Alžbeta Uhorská (sviatok 17. november)
  • 6.A – sv. Jana z Arcu (sviatok 30. máj), Janko Valášek (6. január)
  • 6.B – sv. Jozef – manžel Panny Márie ( 19. marec)
  • 7.A – sv. Filip Neri (sviatok 26. máj), bl. Matka Tereza z Kalkaty (sviatok 5. september)
  • 7.B – sv. Terezka z Lisieux (sviatok 1. október), sv. Ján Pavol II. (sviatok 22. október)
  • 8.A – sv. František z Assisi ( sviatok 4. október)
  • 8.B – sv. Anton Paduánsky (sviatok 13. jún)
  • 9.A – sv. Pavol apoštol (sviatok 29. jún)
  • 9.B – sv. Ľudmila (sviatok 16. september)

Naši svätí patróni, orodujte za nás. Naši anjeli strážni, ochraňujte nás. Amen.

Takto si žijeme

Friday the 19th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS