Putovanie žiakov 6. ročníka

Autor: K. Križňanová

Sviatok sv. Jozefa (19.3.2015) sme oslávili so žiakmi 6. ročníka dosť netradične – mimo školy. Začali sme v Tepličke Nad Váhom, kde sme navštívili Loretánsku kaplnku a kostol sv. Martina. Našou sprievodkyňou bola obetavá pani Kozánková. Podrobne nás informovala o živote, pôsobení a zázrakoch na príhovor Žofie Bosniakovej. S napätím sme počúvali zaujímavosti o jej živote. O tom, čo všetko urobila pre svojich poddaných, pre chudobných, pre obyvateľov Tepličky. Dozvedeli sme sa aj o jej smrti a telesných pozostatkoch.

Po prednáške a spoločnej modlitbe v kostole sme sa presunuli do Terchovej na krížovú cestu v prírode. Spoločne sme sa modlili za našu školu, za našich rodičov i na ostatné naše úmysly. Po ukončení krížovej cesty – nádherný slnečný výhľad na Terchovú, krásne zasnežené hory a priestor na jedlo, oddych a spoločné hry. Stihli sme navštíviť aj Jánošíka. Nikomu z nás sa nechcelo odchádzať. Vďaka Bohu za krásny Jozefovský deň prežitý v radosti.

Takto si žijeme

Wednesday the 17th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014.