Pôstny projekt Tehlička pre deti ulice

Autor: K. Križňanová

Tehlička pre misie 2014/2015

Už siedmy rok sa naša škola zapojila do projektu „Tehlička pre misie", ktorú organizuje združenie SAVIO. Toto združenie už viac rokov organizuje rôzne projekty, ktorými pomáha saleziánskym misijným dielam v chudobných krajinách. Tehlička prebieha vždy počas pôstu. Deti sa snažia zriekať sladkých maškŕt a ušetrenými peniazmi prispievajú pre chudobné a bezbranné deti, ktoré žijú v ťažkých podmienkach.
Tento rok bolo cieľom projektu prispieť na záchranu detí, ktoré žijú v Stredoafrickej republike. Vyzbierané finančné prostriedky budú použité na rôzne školské pomôcky pre deti, ktoré sú bez vzdelania bezbranné.
Toto pôstne obdobie sa o predaj tehličiek starali hlavne dievčatá zo 7.B – Katka Húbiková a Zuzka Papajčíková. Počas tohto pôstneho obdobia sa nám podarilo prispieť na tehličku sumou 62,00 eur, ktoré boli odoslané na účet združenia Sávio.
Ďakujeme všetkým, ktorí sa ochotne zapojili do projektu a pomohli tak deťom, ktoré to veľmi potrebujú. Nech Boh bohato požehná a odmení všetkých dobrodincov.

O projekte

Po vojensko-politickom konflikte v Stredoafrickej republike zostali tisíce detí opustené na ulici. Návrat do školy je ich jedinou šancou na normálny život. Každá kniha, školská lavica či obnovená trieda sa počíta. Odchádzajú predčasne zo školy. Musia uživiť seba, svoje rodiny, prepadávajú drogám, banditizmu, alebo prostitúcii. Deti ulice potrebujú pomoc. Návrat do školy a základné vzdelanie spojené s praktickými remeslami je presne to, čo môže zachrániť deti ulice.

Chceme pomôcť a preto sa aj tento rok zapájame do pôstneho projektu Tehlička, ktorý pripravuje saleziánske o.z. Savio. Za symbolickú cenu si môžu deti kúpiť "tehličky", ktoré lepia na plagát v triede alebo na chodbe pri kaplnke. Financie na Veľkú noc odošleme na účet združenia a odtiaľ poputujú priamo do Afriky. Zároveň sa pripájame k modlitbe za deti Stredoafrickej republiky.

Takto si žijeme

Friday the 29th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS