Zamestnanci školy nevstupujú do štrajku

Autor: Super User

Riaditeľstvo CZŠ R. Zaymusa oznamuje rodičom, že zamestnanci školy nevstupujú do neobmedzeného štrajku. Svoje požiadavky chcú dosiahnuť prostredníctvom petičnej akcie.

Vážení rodičia, prosíme Vás o podporu Petície za spravodlivé, hospodárne a nediskriminačné financovanie slovenského školstva. Podpisové hárky sú k dispozícii na vrátnici školy.

Text petície

My, dolupodpísaní občania Slovenskej republiky, rodičia a zákonní zástupcovia spolu s učiteľmi a zamestnancami škôl a a kolských zariadení, ktorí nechcú ísť cestou nátlakového presadzovania svojich požiadaviek, žiadame touto cestou vás, poslancov NR SR, aby ste sa vrátili k prerokovaniu prijatých noviel a dali ich do súladu s Ústavou SR, s právnymi normami EÚ a s medzinárodnými dohodami a zároveň aby ste:

1. prijali také zákony, ktoré zabezpečia pre všetkých zamestnancov v školstve adekvátne navýšenie miezd zodpovedajúce náročnosti a významu ich povolania;

2. odstránili zo školskej legislatívy ustanovenia, ktoré umožňujú odlišné zaobchádzanie s neverejnými školami a školskými zariadeniami v porovnaní s verejnými;

3. legislatívne zaviazali samosprávy miest a obcí povinnosťou rovnakým spôsobom, spravodlivo, transparentne a adresne financovať všetky školy a školské zariadenia v rámci Slovenskej republiky bez ohľadu na to, kto je ich zriaďovateľom.

Takto si žijeme

Monday the 29th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS