Púť cirkevných škôl Žilinskej diecézy

Autor: Mgr. Ivana Kačurová

Na sviatok Nanebovstúpenia Pána 10. 5. sa 41 žiakov s pani učiteľkami Mgr. Gabrielou Trúchlou, Mgr. Ivanou Kačurovou, s pánom riaditeľom Mgr. Radoslavom Kačurom a s pani tajomníčkou Bc. Annou Baškovou vydalo na Púť cirkevných škôl Žilinskej diecézy na horu Živčáková pri Turzovke. Malí pútnici sa počas 3,5km výstupu na horu modlili sv. ruženec, ktorý každý z nich obetoval na svoj úmysel. Do modlitieb sme nezabudli vložiť aj všetkých zamestnancov školy, žiakov i ich rodičov. Po každom desiatku sme sa dozvedeli o histórii tohto pútnického miesta, o chráme a o kaplnke na mieste údajného zjavenia Panny Márie i o prameňoch vody. Kto prišiel, neoľutoval. A to nielen pre vymodlené nádherné slnečné počasie, ale aj pre úžasnú atmosféru počas svätej omše v Chráme Panny Márie, Matky Cirkvi, i pre povzbudivé slová otca biskupa Tomáša Galisa, aby sme sa stali vzormi kresťanského života pre iných ľudí. Mária, naša nebeská Mama, oroduj za nás!

Fotogalériu si môžete pozrieť tu.

home_1_49.jpg

Friday the 19th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS