Exkurzia šiestakov

Autor: Mgr. Ivana Kačurová

38 šiestakov našej školy spolu s pánom kaplánom a pani katechétkami sa zúčastnilo exkurzie na dvoch významných miestach Žilinskej diecézy. Prvou zastávkou bola Teplička nad Váhom. Táto obec je známa predovšetkým vďaka Žofii Bosniakovej, ktorej ostatky sa nachádzajú v Loretánskej kaplnke Farského kostola sv. Martina. Naši žiaci sa oboznámili s faktami z jej života, ale predovšetkým s jej skutkami lásky, vďaka ktorým si získala všeobecnú úctu. Exkurzia pokračovala v Terchovej na známej Krížovej ceste na vrchu Oravcové. Jedinečné zastavenia v spojení s nečakaným jarným snežením ponúkli žiakom počas modlitby krížovej cesty nezabudnuteľný zážitok a hlbšie precítenie Ježišovho utrpenia. 

Fotogalériu si môžete pozrieť tu.

Zo života školy...

ib_p046_0_20.jpg

Sunday the 6th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS