On vzal na seba naše slabosti a niesol naše choroby. Uzdravil mnohých, ktorých trápili rozličné neduhy.

Včerajšou nedeľou sme začali nový týždeň. My, kresťania, máme ten dar, že týždeň začíname nedeľou, sviatkom oslavy Boha. Takto oddýchnutí začneme pracovný pondelkový deň. V evanjeliových čítaniach sa Ježiš stále nachádza v Kafarnaume, vyučuje v synagóge a uzdravuje. Kúsok od kafarnaumskej synagógy sa nachádza dom Šimona a Ondreja. Tam uzdravil Šimonovu testinú a po západe slnka prichádzali ďalší chorí a posadnutí zlými duchmi, ktorých vyliečil. Ježišove uzdravenia sú fyzické, ale predovšetkým duchovné. Už tisícročia nás Ježiš učí spoznávať podstatu Božej lásky. Učíme sa ju poznávať , ak sme otvorení a obdarení Božou milosťou. Bez nej sa nedopracujeme k tomuto poznaniu.

Z pohľadu moderného človeka sú Ježišove reakcie nepochopiteľné. Ak človeku ide o materiálny benefit, o zdravie, o úspech, Pánovi ide predovšetkým o ukázanie, prejavenie a pôsobenie Božej moci. Ak človeku ide o slávu po vykonaní hrdinského skutku, Ježiš odchádza do samoty, nechce byť objektom pochvalných rečí, odmien a uznania verejnosti. Ježiš nehľadá popularitu, ale vieru.
Pane Ježišu, prosíme Ťa, aby si smädných napojil a hladných nakŕmil dobrými skutkami.
Pane Ježišu, prosíme Ťa, aby sme nachádzali silu v modlitbe a prostredníctvom nej duchovne rástli.
Pane Ježišu, ďakujeme za chvíle samoty v Božej prítomnosti.
Na príhovor anjelov strážnych zhliadni na žiakov našej školy počas lyžiarskeho zájazdu.

Thursday the 28th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS