Mesto Žilina podporilo záujem o šport

Autor: Mgr. Eva Jančanská

Dňa 6. 10. 2017 sa po dvoch rokoch, nakoľko minulý rok bola táto športová akcia pre nevhodnosť počasia zrušená, konalo veľké športové podujatie pre najmenších školákov – športovcov, ktorí majú v obľube vytrvalostný beh. Žiaci I. - IV. ročníka bojovali o čo najlepšie umiestnenie, aby získali pre svoju školu a hlavne pre seba medailu a pekné ceny. Ani tento rok nám počasie neprialo, no zima a dážď mladé talenty neodradili, naopak, ešte viac ich to motivovalo k čo najlepším výkonom. Našu školu reprezentovalo až 19 žiakov – v kategórii I. – II. roč. štyria chlapci a päť dievčat, v kategórii III. – IV. roč. päť chlapcov a päť dievčat . Detí prišlo i napriek zlému počasiu veľmi veľa, takže prvé rozbehy trvali dlhšie a na štarte sa

stretlo aj päť desiatok súperov zo žilinských škôl. Z každej desiatky mohli postúpiť do finále len prví traja víťazi. Z našej školy boli úspešní a do finále sa prebojovali títo žiaci: Matej Pokorný, Dávid Gottwald, Alex Pokorný, Ema Piačeková, Anetka Šottníková, Deryl de Mio, Jakub Ponechal, Tomáš Turian a Terezka Molková. Vo finále uspeli a umiestnili sa v prvej desiatke: Ema Piačeková – VIII. miesto Anetka Šottníková – VII. miesto Alex Pokorný – VI. miesto. Do prvej finálovej päťky sa prebojovali: Terezka Molková – IV. miesto a úplne najlepší a absolútny víťaz v kategórii I. – II. roč. chlapci sa stal a získal skvelé I. miesto Tomáš Turian z II. A triedy! Všetkým súťažiacim, ktorí reprezentovali našu školu, ďakujeme, sme na vás pyšní a víťazom samozrejme gratulujeme! Športu zdar a dovidenia zase o rok v plnej zaymusáckej zostave! 

Zo života školy...

ib_p035_1_8.jpg

Tuesday the 19th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS