Muž a žena - duchovná obnova žiakov IX. A

Autor: Ing. Renáta Šimková

A stvoril Boh človeka na svoj obraz, na Boží obraz ho stvoril, muža a ženu ich stvoril. (Gn 1, 27)

Chata Kamilka v Oščadnici sa v dňoch 9.4. – 11.4.2017 stala miestom pre duchovnú obnovu našej triedy. Požehnaný čas, začínajúci Kvetnou nedeľou, pokračujúc prvými dňami svätého Veľkého týždňa, sa nedá ani nijak inak vyjadriť. V nedeľu podvečer sme začali životným príbehom Otcovo objatie, cez ktorý sme si uvedomili, aký dôležitý je môj osobný vzťah k Bohu. Školský kaplán Pavol Gera a salezián Peter Naňo predstavili tému duchovnej obnovy. MUŽ A ŽENA V pondelok dopoludnia

si pre nás pripravili aktivity zamerané na formáciu. Pre chlapcov a dievčatá spoločne pripravili zaujímavé aktivity. V druhej časti sme pokračovali chlapci so školským kaplánom a dievčatá so saleziánom Peťom. Aktivity sa nám veľmi páčili. Popoludní sme sa individuálne pripravovali na sviatosť zmierenia, čo sme aj viacerí využili pred veľkonočnými sviatkami. O 15,00 začala svätá omša ako poďakovanie a vyprosenie potrebných milostí pre každého jedného z nás. V závere sme poďakovali kaplánom za duchovné vedenie nielen v tomto roku, ale aj počas predchádzajúcich rokov. Po svätej omši sme mali vymedzený čas na športové aktivity, rozhovory alebo oddych. Večer o 20,30 sme mali krížovú cestu. Na čele procesie Kristián niesol kríž a Timea s Veronikou zasvietené lampáše. Na ceste nás sprevádzal mesiac, ktorý bol v splne. Rozdelili sme si jednotlivé zastavenia, kráčali sme lesnou cestičkou. Bol to nezabudnuteľný duchovný zážitok. Po príchode z krížovej cesty sme sa stretli v spoločenskej miestnosti. Spoločne sme pozerali film zameraný na čistotu vzťahu medzi chlapcom a dievčaťom. Pri pozeraní filmu sme si vytvorili pohodlie ako doma. V utorok dopoludnia sme mali s triednou pani učiteľkou zhodnotenie, dali sme do poriadku apartmány, pobalili sme sa, a či sme chceli, alebo nie, čakala nás cesta domov. Nechcelo sa nám s Kamilkou rozlúčiť. Táto chata, prostredie a majitelia Schmiesterovci nám zostanú natrvalo v pamäti. Prežili sme tu vzácne chvíle, my tomu vravíme požehnané. Nedá nám zabudnúť ešte na naše spoločné prípravy raňajok, obedov a večerí. Ani tentokrát tomu nebolo inak, iba pondelkový obed sme mali objednaný. Vývar s rezancami, vyprážaný kurací rezeň s opekanými zemiakmi a uhorkový šalát na objednávku. Samozrejme k našej spokojnosti. Na príprave jedla, stolovaní aj záverečnom upratovaní sme sa podieľali všetci podľa pokynov triednej pani učiteľky. Keby nás videli rodičia, tak neuveria, čo všetko sme dokázali. Chlapci umývali a utierali riad, pripravovali stoly, dievčatá stailovali jedlá na tanieroch. Skrátka úžas. Ďakujeme aj našej triednej pani učiteľke, ktorá s láskou pripravovala organizačne všetky akcie na Kamilke, nákupy potravín, menežovanie dopravy autami, rozdeľovanie práce a zabezpečovala aj dozor. Spoznali sme v nej mamu, ktorej na nás záleží. Milí moji deviataci, veľmi oceňujem, že počas duchovnej obnovy som nemusela riešiť problémy. Vážim si, že bez reptania ste prijali zverené úlohy potrebné k duchovnej obnove ako aj úlohy fyzickej práce. Rešpektovali ste moje pokyny, dohodnuté termíny, a čo som si veľmi ocenila, aj nočný pokoj. Pre mňa to boli požehnané chvíle. Vďaka Ti, Bože, za tieto deti a ich rodičov, ktorí vždy podporovali duchovné aktivity našej triedy. Mám vás rada. Vaša pani učiteľka Ing. Renáta Šimková.

Zo života školy...

home_1_64.jpg

Tuesday the 19th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS