Majstrovstvá Slovenska v basketbale žiačok ZŠ

Autor: Mgr. Eva Jančanská

V dňoch 21.-22.3.2017 sa žiačky našej školy, po úspechu v okresnom a v krajskom kole, zúčastnili Majstrovstiev Slovenska v basketbale žiačok ZŠ. Turnaja sa zúčastnilo osem víťazných tímov krajských kôl. Naše družstvo sa umiestnilo na siedmom mieste, keď sa nám po sérii prehier konečne podarilo v poslednom zápase zdolať tím Prešovského kraja, ktorý prišiel z Popradu. Víťazom celej súťaže sa stal tím Trenčianskeho kraja, zo ZŠ Stará Turá, ktorý porazil basketbalistky zo súkromného športového gymnázia v Košiciach. Bronz v súťaži získali žiačky Trnavského kraja, zo Šamorína.  

Napriek konečnej siedmej priečke v turnaji dosiahli naše dievčatá obrovský úspech. Veď hrať vyrovnané zápasy s tímami, ktoré denne spolu trénujú, keď my máme basketbal v telocvični zakázaný, je dôkazom ich mimoriadneho talentu, nasadenia a tímového ducha.

GRATULUJEME!

Zo života školy...

ib_p026_1_8.jpg

Tuesday the 19th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS