Biblická olympiáda v Zaymuske

Autor: CZŠ R. Zaymusa

Športová olympiáda je symbolom oslavy ľudského života, ľudských schopností a nezlomnosti ducha. Vyhrá každý, kto sa ich zúčastní a kto sa nevzdá.

Predmetové olympiády (matematická, fyzikálna, dejepisná, jazyková...) sú miestom dokazovania úrovne intelektu, pamäti a odborných zručností.

Biblická olympiáda je predovšetkým miestom osobného rastu. Priestorom pre budovanie vzťahu k Bohu a k Biblii. Každý, kto sa aspoň malým dobrovoľným úsilím rozhodne venovať svoj čas Bohu a „Jeho veciam“, je víťazom.

Po triednych kolách sa 27.1.2017 uskutočnilo kolo školské, ktoré sitom náročnosti otázok preosialo 40 prítomných súťažiacich. S úlohami si najlepšie poradili a na prvých miestach sa umiestnili:

1. miesto – Margaréta Birčáková (8.A, 62 bodov); 2. miesto – Eliška Štefancová (5.A, 60 bodov);

3. miesto – Veronika Valašková (8.A, 59 bodov), Šárka Štefancová (9.A, 59 bodov);

4. miesto – Klára Urbaníková (5.A, 57 bodov); 5. miesto – Richard Žilinčík (9.A, 52 bodov)

Veríme, že spomedzi týchto šikovných žiakov vyberieme kvalitné družstvo, ktoré bude Zaymusku reprezentovať na ďalších kolách. Už teraz im držíme palce.

Friday the 19th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS