Vianočné trhy v Zaymuske

Autor: tžh.

Ôsmy ročník Vianočných trhov v Zaymuske máme veľmi úspešne za sebou. Vo vianočnej atmosfére sme ponúkali žiakom i rodičom naše vlastnoručne vyrobené výrobky – dielka našich žiakov, ktorí ich vyrábali s pomocou pani učiteliek a vychovávateliek v ŠKD, na hodinách výtvarnej výchovy a výchovy umením, na vianočných tvorivých dielňach už od začiatku novembra. Výťažkom z predaja, ktorého výška dosiahla rekordných 894 eur,  chceme pomôcť ľuďom v núdzi, tým, ktorí nemajú to šťastie, aby mohli prežívať chvíle so svojimi blízkymi, rodinou, známymi a z rozličných dôvodov ostávajú opustení, alebo bez finančných prostriedkov. Aj nám možno chýba mnoho vecí, ale uvedomujeme si, že v našej blízkosti žijú ľudia, ktorí majú oveľa, oveľa menej než my. A práve na

takýchto ľudí chceme pamätať. Preto sme spoločne vyrábali vianočné ozdoby, pohľadnice, piekli a zdobili medovníčky, strihali, lepili, maľovali. Novinkou na našich trhoch bolo pečenie a predaj vianočných oblátok, o ktoré sa postarala pani tajomníčka Anička Bašková a pani učiteľka Gabika Trúchla, a o ktoré bol obrovský záujem. Mnohých žiakov prilákal aj sladučký punč, ktorý podávali švárni šuhaji v nových krojoch. O predaj výrobkov sa s veľkou svedomitosťou i obetavosťou postarali nádherné krojované dievčatá zo 7.B a 8.A. Na všetko dohliadali pani učiteľky: Tuti Halajová, Korina Bieliková a Janka Bálintová, ktoré viedli aj tvorivé dielne na druhom stupni. Ďakujeme všetkým pani učiteľkám z 1. stupňa a pani vychovávateľkám z ŠKD, že venovali svoj čas, svoju lásku a obetavosť našim žiakom. Ďakujeme rodičom, žiakom a všetkým priateľom našej Zaymusky, ktorí si naše výrobky kúpili. Spoločne sme urobili dobrú vec. Ďakujeme, že nám pomáhate pomáhať!

Fotogaléria tu.

Friday the 26th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS