Novoročné zamyslenie z rozhlasovej relácie

Vinšujeme vám požehnaný nový rok. Na dietkach potešenie, na statečku rozmnoženie, v komore hojno a na dvore svorno. Vinšujeme vám celý rok Vianoce v srdciach. V mysliach máme ešte atmosféru Štedrého večera, kedy sme poznali, že naši najbližší nás majú radi a prijali sme darčeky, ktoré boli pod stromčekom. Krásne zabalené darčeky sme otvorili a tešili sa z nich. Použijem výrazy poznať, prijať a otvoriť v dnešnej pondelkovej úvahe. Narodenie Božieho Syna sa stalo poznaním. Prijali sme túto skutočnosť ako veľký dar lásky Boha k nám, ľuďom. Ak sa táto udalosť stáva skutočným poznaním, potrebujeme denne otvárať srdcia pre Božiu lásku. Budeme sa tešiť na nebo, lebo tam budeme vidieť dobrotivého Otca Boha a všetko krásne, čo od večnosti stvoril a bude ešte stále tvoriť. Bude to úžasná radosť bez konca. Takto hovoril vo svojom živote maliar Ladislav Záborský, ktorý zomrel na Silvestra a pohreb mal na sviatok Troch kráľov. Osobne

som mala možnosť spoznať tohto veľkého umelca. Na rozlúčke s umelcom to nebol smútok, bola to jedinečná slávnosť. Taká, s akou žil, s akou tvoril a aká mu prináležala v scenári života od režiséra Otca Boha. Jeho duša odišla do Svetla. Mal túžbu vidieť Boha, ako nás miluje, aj Matku Božiu, aj všetkých nebešťanov. Žiadna noc ani zima. Diabli nemajú prístup do neba, nemôžu nás tam klamať. Nebudú tam vojny a klamstvá, ani chudoba, ani milionári, ani zlodeji. V nebi môžeme dosiahnuť veľmi vzácne miesta, ale už tu teraz si ich môžeme zaslúžiť. Večná škoda, ak to nevyužijeme. A tak otvárajme srdcia na spoznávanie Boha Otca, jeho Syna Ježiša Krista, našu Božiu matku Pannu Máriu s darmi Ducha Svätého. Dovoľme Bohu, aby bol naším Otcom obnovením zmluvy nášho spojenia krstom. Sviatok Pánovho krstu, ktorý sme slávili včera, je pripomienkou nášho narodenia sa pre nebo. Boh sa k nám denno-denne hlási ako k milovaným a má v nás zaľúbenie. Vyprosujme si, aby sa dni v novom roku stali časom milosrdného delenia sa s druhými pod ochranným plášťom Panny Márie Fatimskej. Nezabúdajme na túto milosť. Pane Ježišu, prosíme Ťa,daj, aby sme boli tvojimi deťmi nielen podľa mena, ale aj životom.

Friday the 29th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS