Výlet za Lolkom a Bolkom a na výstavu Lega

Autor: CZŠ R. Zaymusa

V piatok, 17.6., sa vďaka projektu organizácii PROPOLONIA dostali žiaci štvrtého ročníka na výlet do poľského mestečka Lolka a Bolka - do Bielsko-Bialej. Prvá cesta viedla do múzea - filmového štúdia kreslených postavičiek Lolka a Bolka. Milá teta sprievodkyňa nás previedla históriou výroby kresleného filmu, porozprávala nám, ako vznikal pred 50 rokmi populárny  seriál rozprávok o dvoch veselých kamarátoch Lolkovi a Bolkovi, ale aj o tom, ako kreslené filmy vznikajú dnes pomocou výpočtovej techniky. Všetko nám prekladal náš sprievodca pán Jakub Bielik. Na záver nám premietli v kinosále tri krátke kreslené rozprávky.

Ďalšia naša cesta viedla do kráľovstva Lega. Výstava nás všetkých ohúrila, nielen malých, ale aj veľkých. Historické budovy, moderné lietadlá, rakety, ľudské postavy, celé mestečká – všetko postavené z tisícok drobných kociek Lega... Nevedeli sme sa vynadívať! Jedným z najzaujímavejších exponátov bola 11 metrov dlhá a 3 metre vysoká loď TITANIC.

Ďakujeme za krásne prežitý deň plný zaujímavých zážitkov, predovšetkým organizácii PROPOLONIA a Jakubovi Bielikovi, nášmu tlmočníkovi a autorovi projektu.

Friday the 26th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS