English Day

V pondelok 23. 11. ráno sa v priestoroch školy začali prechádzať žiaci siedmych ročníkov v čierno-bielych uniformách. Dievčatá mali čierne sukničky a biele blúzky či tričká a chlapci biele košele v kombinácii s čiernymi nohavicami či džínsami. Čerešničkou na torte boli viazanky alebo motýlik. Sprevádzali ich prekvapivé pohľady žiakov iných tried. „My dnes máme English Day!“ oznamovali. Dlho sa na tento deň tešili. Pani učiteľky Bieliková Korina a Šimková Renáta si pripravili vyučovanie predmetov dejepis, geografia, matematika, hudobná výchova, modlitby a prosby v anglickom jazyku. Dozvedeli sme sa zaujímavosti o anglickej kráľovnej Alžbete, o Spojených štátoch amerických, riešili sme príklady so zlomkami, zaspievali sme si pieseň Boba Dylana, naučili sa modlitbu Otče náš a na záver sme sa boli v školskej kaplnke poďakovať Bohu spoločnou modlitbou za zaujímavo prežitý deň. Máme množstvo zážitkov a v hlave nové výrazy v angličtine. What a nice day.

Ostatné fotografie si môžete pozrieť na našej fb. stránke Naša Zaymuska.

Tuesday the 16th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014.