Beseda s pracovníkmi z Diecéznej charity Žilina. Vianočné trhy

Autor: Ján Berešík

V piatok 13. 12. 2013 sme na našej škole mali besedu z pracovníkmi Diecéznej charity Žilina.

Navštívil nás pán Rastislav Kolman a pani Evka Trulíková, ktorí nám priblížili prácu na našej charite, oboznámili nás s viacerými aktivitami, ktorými pomáhajú ľuďom v hmotnej a sociálnej núdzi, ľuďom, ktorí to najviac potrebujú. Besedy sa zúčastnili žiaci ôsmeho a siedmeho ročníka.

Táto beseda bola sprievodnou aktivitou pri príležitosti konania Vianočných trhov na našej škole. Žiaci primárneho aj nižšieho sekundárneho vzdelávania pripravovali počas tvorivých dielní pod vedením svojich učiteľov a vychovávateľov rôzne výrobky, ktoré sa na trhoch predávali. Utŕžené peniaze budú použité na podporu Pápežských misijných diel a Diecéznej charity Žilina.

Žiaci, ktorí sa zúčastnili besedy sa priamo od pracovníkov charity dozvedeli ako bude príspevok z Vianočných trhov použitý.

Ďakujeme všetkých, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom zapojili do tohtoročných Vianočných trhov a pomohli dobrej veci.

Friday the 19th - Copyright CZŠ R. Zaymusa & jtm 2012-2014. Thanks to Joomla 2.5 templates by FTS